o mnie

autoportret z psami

O mnie
Nazywam się Paweł Bik. Chodzę po świecie już jakiś czas, czasem jeżdżę jakimś pojazdem, kilka razy nawet leciałem. W środku samolotu, ale zawsze. Zdjęcie z lewej strony (albo u góry, jeśli strona jest przeglądana w telefonie), to autoportret z psami. Niestety Leoś (biszkopt), jest od jakiegoś czasu nieboszczykiem i chyba nie prezentuje się już tak ładnie.
Proszę mi wybaczyć ten dziwaczny wstęp i autoportret. Lubię tak. Fotografia bawi mnie, poświęcam jej więc trochę więcej uwagi, niż reszcie spraw. Zdarza mi się sprzedawać zdjęcia, które zrobiłem, albo pstrykać na zlecenie, ale nie jest to moje źródło utrzymania. Zdjęcia, które tutaj pokazuję zrobiłem dla przyjemności. Ponieważ przechowywanie ich w ciemnym miejscu trochę mija się z celem, postanowiłem je publikować.

O stronie
Wybrałem nazwę po ciemku, ponieważ lubię robić zdjęcia w marnych warunkach oświetleniowych. Miałem nawet taki okres, kiedy robiłem wyłącznie zdjęcia nocne. To oczywiste ograniczenie, trudne do zaakceptowania, dlatego zdjęć pięknie naświetlonych, z równiutkim w pełnym zakresie histogramem, jest tu dużo więcej. Jednak nazwa została i jest taka jaka jest. Nie mam z tym problemu. Dla osób obdarzonych trochę mniejszą wyobraźnią, dodałem w nawiasie człon „nie tylko”.

Innym dziwacznym wyróżnieniem jest zbiór pod nazwą gumiaki. To zdjęcia wykonane techniką gumy chromianowej, nie obuwie ochronne. Nie planuje uruchomienia dla gumiaków osobnej strony, ale będzie ich przybywać, bo lubię je robić.

Muszę to napisać
Wszystkie prezentowane tu prace są chronione prawem autorskim. Użycie ich bez mojej zgody, pociągnie za sobą właściwe konsekwencje prawne.

Pozdrowienia
Chciałbym z tego miejsca pozdrowić wszystkich snujących opowieści o stożkach w kosmosie.

Paweł Bik