Archiwum spotterskie

Przez kilkanaście ostatnich lat, nazbierałem fotek lotniczych  tyle, że chciałbym je pokazać. Większość z nich ma charakter dokumentacyjny. Nie bawi mnie mierzenie kąta nachylenia kadłuba, by zdjęcie opublikował jakiś portal z samolotami.

Zdjęcia najczęściej robię na EPKK, EPKC podczas pikniku lotniczego, bo tu mam najbliżej. Mam też  takie, które złapałem obiektywem w czasie jakiejś podróży. Czasem celem jest jakieś lotnisko. Choćby LKMT – lotnisko w Ostravie, gdzie odbywają się dni NATO.

Nie wszystkie udało mi się sfotografować. Dziś pamiętam jedynie równoległe lądowania samolotów na lotnisku w Filadelfii, potworny huk Tornado pędzącego nad włoską plażą, czy grecki myśliwiec lądujący wzdłuż ichniej autostrady. Nie mam też żadnego zdjęcia z KORD w Chicago. Tamtejsze samoloty są bardzo ruchliwe i nie pozują. Niestety takie obrazy mam tylko w głowie.

W tytule zdjęcia wstawiam nazwę latawca, właściciela i miejsce, na którym go złapałem. Wszelkie inne informacje są powszechnie dostępne w sieci, nie ma sensu ich powielać. Jeśli ktoś zauważy błąd, proszę o info.

Skomentuj przy pomocy facebooka